0 ks 0.00 €

Prečo si vybrať ródiované striebro

 

Pri výbere a nosení šperkov sa v nejednom prípade bijeme s vlastnosťami, akými sú krásna vizuálna stránka, no na druhej strane pomerne labilná odolnosť.

 

Rhódiovanie alebo skvalitnenie vizuálnych a odolnostných vlastností šperkov

 

Už ste počuli o rhódiovaných šperkoch, respektíve viete, v čom spočíva ich význam a aká je ich silná stránka? Skúsme si tak položiť otázku, prečo si vybrať ródiované striebro (význam a výhody) a opísať si, čo môžete očakávať v prípade, že sa rozhodnete práve pre tento zaujímavý variant.

Rhódiovanie sa radí k povrchovým úpravám šperkov a jeho snahou je docieliť, aby bola výslednou charakteristikou konkrétneho šperku väčšia odolnosť a dlhšia životnosť. Tým sa vlastne dosiahne jeho skvalitnenie ako aj efektívna stránka, vďaka ktorej sa nebudete musieť báť skorého a viditeľného opotrebovania.

  • Touto povrchovou úpravou sa takisto dosiahne skvalitnenie vizuálnej stránky šperku, ktorý bude následne lesklejší, čím sa veľmi vierohodne priblíži podobe bieleho zlata.

Povrchová úprava konkrétnejšie spočíva v nanesení menšieho množstva ródia na šperk. A ako z vyššie opísaného vyplýva, tento úkon následne zdokonalí viditeľnú ako aj kvalitatívnu stránku.

Teraz je však ten správny čas na to, v stručnosti si predstaviť, čo je to vlastne ródium (rhodium) a aké vlastnosti sú pre tento chemický prvok, respektíve vzácny kov typické.

  • Konkrétnejšie vravíme o ušľachtilom kove, ktorý sa radí k platinovej skupine prvkov, avšak pre nás sú dôležitejšie jeho charakteristické vlastnosti, k akým sa radí stálosť a odolnosť.

Z pohľadu nosenia šperkov tak ide o požadovaný variant, ktorý odolá bežným faktorom poškodenia, akými sú ľudský pot či žiarenie svetla a iné podobné formy opotrebenia, ktorých sa dopustíme pomerne ľahko a neúmyselne. Za dôležitú informáciu sa ale v tomto prípade považuje fakt, že bežné striebro na vzduchu oxiduje, čím skôr alebo neskôr prichádza jeho viditeľné sčernanie.

  • No v prípade, ak vravíme o jeho rhódiovanej povrchovej úprave, tak tieto faktory nemajú na strieborné šperky značný vplyv.


Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.


 
 


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK